Габіони на присадибній ділянці

Габіони на присадибній ділянці

Роль габіонів в ландшафтному дизайні

Роль габіонів в ландшафтному дизайні

Маючи приватний будинок з присадибною ділянкою, власник мимоволі замислюється про його благоустрій та безпеку. Зараз популярним стало застосування габіонів, що перекладаються з італійської, як «сітка з камінням». У давнину, каркасні сітки з камінням, використовували для захисту міст та фортець, від набігів кочівників і завойовників.

Сьогодні також габіони в багатьох випадках виконують захисні функції від зсувів, повеней, розмивання берегів. Чимала роль відведена габіонам і в ландшафтному дизайні, де вони використовуються в якості декоративних огорож, та прикрас для прибудинкових територій.

На відміну від кам'яної або цегляної кладки, габіони не тріскаються, завжди залишаються в первозданному вигляді, а термін експлуатації їх необмежений. Ні час, ні агресивне навколишнє середовище, ні атмосферні опади, не можуть на них вплинути або зруйнувати. Тому якщо розглядати габіони в якості декоративних елементів огороджень, то це міцні та надійні конструкції, з високими естетичними властивостями та декоративними якостями.

Габіони на присадибній ділянці

Де і як можна використовувати габіони

Такі конструкції можна використовувати для зведення стін, або в якості їх підпірок, якщо прибудинкова територія має ухил. Також вони цілком підходять для створення малих архітектурних об'єктів і садових альтанок, і використовуються в якості підстави.

Ландшафтні дизайнери класифікують такі огорожі за трьома основними видами:

  • коробчатими;
  • циліндричними;
  • матрацними.

Коробчаті габіони використовуються при зведенні великих споруд, стін або зборів. Висота в таких конструкціях не обмежена, і може доходити до 8-ми метрів.

Габіони на присадибній ділянці

Циліндричні, на відміну від коробчатих, більше використовуються в декоративних цілей, застосовуються при створенні штучних водойм, служать підпорами окремих елементів.

Матрацні габіони мають плоску форму і покривають рівні ділянки прибудинкової території.

При виготовленні каркасів застосовується оцинкований дріт або матеріали з полівінілхлоридним покриттям. Це дозволяє підвищити фізичні можливості декоративних елементів і продовжити термін їх експлуатації.

Габіони на присадибній ділянці

Як наповнення застосовуються будь-які натуральні або штучні камені. При створенні декоративних огорож, камінь не вимагає спеціальної обробки, так як його основні фізичні властивості, дозволяють витримувати значні механічні навантаження.

Габіони добре поєднуються з іншими декоративними матеріалами - піщаником, бутом, деревом.

Якщо ви хочете зробити унікальний, авторський дизайн ландшафтної ділянки, то використовуйте в композиції, описані вище елементи, які добре впишуться в загальний стиль і привнесуть в нього певну свіжість.