Облицювальна дошка для фасадів з дерева - плюси застосування

Облицювальна дошка для фасадів з дерева - плюси застосування

Застосування блок-хаусів з дерева для обшивки фасадів

Застосування блок-хаусів з дерева для обшивки фасадів

Зовнішній вигляд натурального дерева завжди викликає позитивні емоції, а будинок, побудований з цього матеріалу, гідний тільки похвали та позитивних слів на свою адресу. Сучасні технології дозволили піти ще далі, і надати будинку натуральний зовнішній вигляд за допомогою облицювальної дошки, або блок-хауса. При цьому, будинок може бути побудований з будь якого матеріалу. Ця конструкція має фактуру натурального дерева, з зовнішньої сторони дошка опукла, а з виворітного, гладка. При монтажі на фасади будинків, створюється повна ілюзія використання натурального дерева, і за зовнішнім виглядом відрізнити від природного матеріалу, практично неможливо.

Облицювальна дошка для фасадів з дерева - плюси застосування

Крім привабливого зовнішнього вигляду, блок-хауси несуть в собі функціональні властивості утеплювача, спеціально призначеного для збереження тепла в будинку, і не допуску у внутрішні приміщення холодного повітря. З цією функцією вагонка, дошку справляється чудово, завдяки чому в таких будинках завжди затишно і тепло.

Типи сучасних блок-хаусів

На сьогоднішній день виробники виготовляють 3 основних типи цього оздоблювального матеріалу:

 • вінілові блок-хауси;
 • дерев'яна обробна дошка;
 • металеві блоки.
  Облицювальна дошка для фасадів з дерева - плюси застосування

Кожен з типів має свої достоїнства і недоліками, але об'єднані одним загальним якістю - це досить популярні і затребувані в приватному будівництві оздоблювальні матеріали.

Обробна дошка з дерева

Оздоблювальні дошки, виготовлені з різних порід дерев, мають свої позитивні властивості, певні якістю самого пиломатеріалу. До того-ж на міцність і зносостійкість впливає технологія обробки дерева, і його сушіння. Але те, що це екологічно-чистий матеріал, з усіма високими експлуатаційними критеріями.

До безперечних достоїнств блок-хауса з дерева слід віднести властивості дерева виділяти особливу речовину - фітонциди, яке здатні знезаражувати повітря, знищувати шкідливі бактерії, протистояти хвороботворним мікробам.

Облицювальна дошка для фасадів з дерева - плюси застосування

Якщо блок-хаус з натурального дерева повністю пройшов технологічний процес, то він здатний прослужити тривалий період часу, при цьому постійно залишаючись в своєму первозданному вигляді.

Відрізняючись високими експлуатаційними параметрами і якісними характеристиками, обробна дошка з дерева:

 • не тріскається та не лущиться;
 • володіє значною стійкістю до механічного впливу, витримує удари, не ламається і не дряпається;
 • легко шліфується і фарбуватися;
 • добре витримує, як високі, так і низькі температури, їх перепади;
 • легка і зручна при монтажі;
 • не має значної ваги;
 • протистоїть сонячного ультрафіолету.

Якщо ви вирішили оновити свій приватний будинок або котедж, встановивши на фасад дошку у вигляді блок-хауса, то це правильне рішення. Практичність, екологічність плюс високі якісні характеристики, дозволять прослужити обробної дошки тривалий період часу.