Організація простору в дитячій кімнаті

Організація простору в дитячій кімнаті

Оформлення кімнати вашої дитини є відповідальним і складним завданням.

Оформлення кімнати вашої дитини є відповідальним і складним завданням.

Навіть якщо ви думаєте про «милу» і тематичну дитячну кімнату, як у казках, коли ви починаєте ремонт, виникне багато питань – як поєднати красиву кімнату з практичністю. Ви повинні розмістити там все, що вам потрібно, і розмістити це так, щоб було зручно вам та безпечно і комфортно самій дитині. Почати необхідно, мабуть, з вибору дитячої кімнати в будинку.

Експозиція і розташування кімнати

Кімната, найбільш влаштовуюча дитину, повинна вікнами виходити на південь. Якщо у вас є така можливість, відмінно. Так як взимку сонце не піднімається високо, то в цій кімнаті буде досить природного світла і досить тепло, а влітку, з огляду на те, що воно піднімається набагато вище, буде не так жарко. Також хорошим варіантом вважаються кімнати, вікна яких виходять на схід.

Організація простору в дитячій кімнаті

Уникайте тих кімнат, що мають західну і північну експозицію, в перших буде дуже жарко влітку, а по-друге недостатньо денного світла. Для дитячої кімнати дуже важливе природне світло і чим його більше, тим краще, однак з ним також необхідно бути обережним.

Ліжко в дитячій повинно розташовуватися біля дверей, і принаймні, одна з її сторін повинна щільно прилягати до стіни.

Безпека є найбільш важливим елементом

Як тільки ви обрали кімнату, пофарбуйте її заздалегідь і дайте добре просохнути, щоб уникнути вдихання дитиною шкідливих інгредієнтів фарби. Найкраще використовувати латексну фарбу з низьким вмістом шкідливих речовин. Кімната повинна бути безпечною, тому приберіть з неї всі гострі і небезпечні предмети, а меблі повинні бути перш за все міцними і довговічними.

Організація простору в дитячій кімнаті

Основні елементи в дитячій кімнаті

Щоб не забути щось важливе в метушні, складіть список заздалегідь, щоб зробити всі покупки вчасно.

Для дитячого ліжечка у вас є два варіанти – манеж, який можна використовувати до двох років, або спеціальне ліжко, яке можна використовувати і далі.

Організація простору в дитячій кімнаті

Важливо, щоб каркас для матраца ліжка був міцним, не деформованим, щоб не допустити неправильного розвитку кісток і м'язової структури дитини. Матрац також повинен бути зручним, не надто м'яким, щоб краще повторювати вигини тіла. Дитяче ліжко не повинно знаходитися поряд з вікнами, обігрівальними приладами або електричними розетками.

Вам також знадобиться шафа для одягу і аксесуарів, і, якщо у вас є така можливість, необхідно поставити стіл для сповивання. Його висота повинна становити 87-92 см. Його зручно розміщувати поруч з полицею, на яку можна покласти всі необхідні туалетні приналежності, щоб вони були завжди у вас під рукою.

Використовуйте простір під меблями

Якщо кімната невелика, то ця порада допоможе вам. Ви можете використовувати простір під ліжком або іншими меблями, щоб зберігати там необхідні предмети. Ви можете покласти їх в пластикові коробки або в плетені кошики. Переглядайте їх регулярно і викидайте непотрібне, щоб звільнити місце.

Організація простору в дитячій кімнаті

Стіни. Якщо ви зупинили свій вибір на шпалерах, виберіть ті, які можна мити. А якщо використовуєте фарбу, нейтральні тони дадуть вам можливість отримати цікавий і гарний інтер'єр. Вони також підходять до всього і роблять меблі простіше. Стеля може бути виконана в теплих нейтральних відтінках або білому кольорі, з цікавою прикрасою над дитячим ліжком. Так як перші місяці дитина проводить лежачи іїї очі зосереджені саме на стелі і просторі між ним і ліжком.

Підлогове покриття. Паркет або ламінат є найбільш підходящими, тому що вони прості в догляді і не накопичують пил, який подразнює дихальні шляхи і викликає алергію. Добре мати тонкий, легкий у догляді килим в кімнаті.

Світло. У дитячій кімнаті повинно бути природне, але не сильне світло, і сонячні промені не повинні світити прямо на ліжко. Штучне освітлення повинно бути м'яким, майже приглушеним.