Підбір кольору фартуха на кухню

Підбір кольору фартуха на кухню

Частина робочої стіни, що знаходиться між стільницею кухонного гарнітуру і його підвісними шафами, прийнято називати кухонним фартухом.

Частина робочої стіни, що знаходиться між стільницею кухонного гарнітуру і його підвісними шафами, прийнято називати кухонним фартухом.

Вона практично повністю завжди відкрита і піддається впливу жирів, пилу, води і високої температури. Тому, щоб ця поверхня стіни, як можна довше мала пристойний вигляд і не піддавалася пошкодженням, вибору матеріалу її обробки надають великого значення. Для обробки фартуха найчастіше використовують керамічну плитку, облицювальну цеглу, гартоване скло, мозаїку або готові панелі, виготовлені зі знайомих матеріалів – ДСП, ПВХ або нержавіючої сталі.

Крім цього, важливим є і правильний вибір кольору фартуха, оскільки він завжди дуже помітний і вносить певний контраст у меблевий гарнітур або навіть в інтер'єр всього приміщення. Тому дуже важливо правильно підібрати його забарвлення.

Контраст з фасадом

Колір фартуха, обраний навмисне в контрасті до забарвленням фасадів, служить своєрідною розділовою смугою верхньої та нижньої частини меблевого комплекту. При цьому він вигідно збалансує весь інтер'єр кімнати. Мало того, контрастний відтінок фартуха дозволяє зробити стінку візуально трохи довшою. Але тут потрібно звертати увагу на тон, тому, що занадто темні кольори одночасно стільниць і фартуха зроблять цю зону некрасивою. У тому випадку, коли ви встановили гарнітур, кожна з частин якого пофарбована в свій колір, то колір фартуха може бути такою ж, як у однієї половини меблів. Це також буде виглядати стильно і красиво.

Підбір кольору фартуха на кухню

Колір фартуха для кухні може навіть складатися з декількох відтінків. Яскраві кольори завжди допоможуть оживити не тільки сам меблевий комплект, але і всю кімнату. Головне тут знати міру і не переборщити з яскравістю тонів фартуха. Такий прийом найбільше може бути доречний в кухні зі спокійними, стриманими тонами. І тоді яскравий акцент фартуха зробить її дуже ошатною і святковою.

Однотонність з фасадами

У любителів монохромних видів робочої зони, колір фартуха для кухні може збігатися з забарвленням фасаду, стін і стільниць. Але і тут важливо дотримуватися почуття міри інакше такий колір фартуха може зробити все змазаною єдиною плямою. У таких випадках дизайнери пропонують найкраще грати на півтонах. Якщо, скажімо, всі меблі  синього кольору і стільниці також, то для фартуха можна підібрати блакитний відтінок або бірюзовий. В такому випадку буде збережений баланс.

Підбір кольору фартуха на кухню

Можна використовувати і фактуру поверхні. У таких випадках обробка фартуха виконана з використанням мозаїки або керамічної плитки текстурованого типу, в той час, як всі меблі будуть мати гладку поверхню. Це також буде вигідно гармоніювати. Непогано, вибираючи колір фартуха для кухні, використовувати і різну ступінь насиченості тонів. Тоді також колір фартуха буде розділовою смугою і привнесе гармонію в інтер'єр.

Створюючи дизайн інтер'єру кімнати приготування їжі, нерідко дизайнери навмисне роблять її однотонною, підбираючи для фартуха ідентичне забарвлення, після чого приступають до вільного «розфарбовування», вносячи різнокольорові елементи.

Гра на півтонах

Ще одним цікавим прийомом при виборі кольору для фартуха, є гра на півтонах. Це, коли верхня частина всього гарнітура має один тон, стільниця – інший, а колір фартуха вибирають проміжний. Це може бути, наприклад, композиція білого, чорного і сірого кольорів або шоколадного, білого і бежевого. Такий підбір завжди має приємний і спокійний вигляд.

Підбір кольору фартуха на кухню

Існують і інші способи фарбування фартуха, які також завжди будуть мати свою привабливість. Це, коли всі кольори абсолютно нейтральні і не пов'язані один з одним. Якщо верх пофарбований в один, низ в інший, а колір фартуха має зовсім несхожий на них відтінок. Така комбінація завжди виглядає просто, але в той же час досить елегантно.

Дуже стильно виглядає, коли в обробці фартуха використовують незабарвлене скло. В такому випадку він стає практично невидимим. Непогано, коли колір фартуха для кухні роблять ідентичним з кольором стін. Взагалі дизайнери при виборі кольору фартуха, радять робити це з урахуванням відтінків стін, меблів, підлоги, спеціальної техніки та ін. Для фартуха, вибір кольору, що збігається із забарвленням занавісок або акцентної стінки також може стати відмінним зв'язком. Так що, вибирайте, фантазуйте, творіть і перетворюйте цю частину вашого будинку в затишний і душевний куточок.