Підбір меблів для кухні

Підбір меблів для кухні

На що орієнтуватися при виборі меблів для кухні

На що орієнтуватися при виборі меблів для кухні

Залежно від планування кухні, для неї підбираються меблі. Сучасна архітектура передбачає кілька варіантів проектів, серед яких можна зустріти:

  • лінійні;
  • П-подібні;
  • L-образні.

Якщо площа кухні велика, то острівні варіанти будуть оптимальним варіантом. Сьогодні такий інтер'єр в тренді і користується великим попитом. Але про все по порядку.

Інтер'єр для лінійних кухонь

Зазвичай такі приміщення не мають великих розмірів, а їх загальна площа становить у середньому 6-12 кв.м. Вони відрізняються незначною шириною, не більше 2-х метрів, що створює певні складнощі при приготуванні їжі.

Незначні розміри не дають можливості встановити великий обідній стіл, тому в таких кухнях він монтується на протилежну від робочої стіну, та в разі необхідності складається/розкладається.

Підбір меблів для кухні

Робоча стінка використовується для навісних шафок, а під стільницею гарнітура, можна розмістити побутову техніку. Звичайний порядок розташування кухонних елементів такий: холодильник, стіл, мийка, стіл. Це практично і зручно, дозволяє господарці скористатися вільним простором.

Меблеві гарнітури П-образних кухонь

Приміщення може бути квадратної або прямокутної форми, оптимальним для установки робочої поверхні, місць для зберігання продуктів, і численних електропобутових приладів. Меблеві елементи розставляються по периметру до дверей на кухню, а якщо їх не вистачає, то встановлюється функціональна стільниця. Під нею, як і в попередньому варіанті, можна практично і зручно встановити побутову техніку, від пральної машини до електродуховки або аерогрилю.

Підбір меблів для кухні

Для таких приміщень кухню краще купувати на замовлення, оскільки будуть враховані всі сантиметри корисної площі. Вибір матової або глянсової кухні залежить від смаків і уподобань господарів.

Г-подібна кухня

Г або L-образні кухні представляють собою класичне планування приміщень, і відповідно меблі для неї виготовляється точно в таких же формах. При такому розташуванні залишається багато місця для пересування і вільного простору для приготування їжі. Робочі поверхні мають подовжену форму, що не обмежує і не сковує дій домогосподарки.

Підбір меблів для кухні

Острівці та полуострівці

Якщо кухня великих розмірів, від 20 кв.м. (А це можливо в сучасному будівництві), то можна по її центру створити робочу зону. Такий інтер'єрний дизайн сьогодні в тренді і користується заслуженим попитом. Середні розміри такого блоку становлять 180х60 см, вони практичні і зручні в користуванні. Це може бути мийка, або стіл з робочою стільницею. Основна частина матової або глянсової кухні буде розташована уздовж стіни.

Підбір меблів для кухні

Якщо ви приступили до підбору кухні, то крім її вартості обов'язково зверніть увагу на планування приміщення, в якому будуть компактно і зручно розташовані меблі.