Про метод Марі Кондо по магічному прибиранню

Про метод Марі Кондо по магічному прибиранню

Чи настільки корисний в наших умовах метод Кондо? Пару років тому в світ вийшла книга Марі Кондо «Магічне прибирання», яка зробила переворот в свідомості багатьох жінок щодо наведення порядку та організації вільного простіру.

Чи настільки корисний в наших умовах метод Кондо?

Пару років тому в світ вийшла книга Марі Кондо «Магічне прибирання», яка зробила переворот в свідомості багатьох жінок щодо наведення порядку та організації вільного простіру.

Автор радить переосмислити підхід до цього процесу, зробити переоцінку цінностей і філософськи підійти до процесу прибирання. За методом Кондо, навіть ліниві і неакуратні люди приведуть свій простір в порядок, і навіть в житті, все «розкладуть по поличках».

Реакція на книгу була миттєвою - на жіночих форумах і сайтах посипалися бурхливі обговорення запропонованого методу, багато жінок стали захоплено писати: «Метод Марі перевернув моє життя!», «Тепер я філософськи ставлюся до речей, і розумію, для чого потрібне прибирання!», і так далі, в подібному роді. Якось в щирість таких висловлювання не віриться, та й самі методи здаються якимись сумнівними.

Про метод Марі Кондо по магічному прибиранню

Чи настільки корисні і практичні такі рекомендації, і як вони співвідносяться з нашою повсякденною дійсністю? Чи так це, і як треба ставитися до таких порад та рекомендацій?

Спробуємо розібратися разом в цьому питанні.

Про що пише Кондо

Головна теза - легко розлучатися з речами, і викидати все, аж до дрібниць. Чудова пропозиція, багато хто з нас без підказок періодично очищає свій гардероб від непотрібних речей. Але як бути з книгами, які у нас як і раніше читані, а самі бібліотеки передаються з покоління в покоління?

Або що робити з наборами посуду і сервізами, які акуратно розставлені в буфеті? Кожен день вони не використовуються, але в наших традиціях запрошувати гостей, організовувати застілля та свята, і тоді посуд стає просто необхідною.

Про метод Марі Кондо по магічному прибиранню

Тобто метод Кондо, її поради і рекомендації, не зовсім придатні для нашої дійсності, тому незрозуміло, звідки таке захоплення у домогосподарок?

Ще одна порада по організації простору, який є абсолютно безглуздим і не рентабельним. Це відносно зберігання речей у вертикальному порядку. Чудова пропозиція, але абсолютно безглузде. Складувати светри і кофти стопкою (а більшість з нас так і роблять без всяких підказок), але варто витягнути дві-три речі, як ідилія відразу розсиплеться та пропаде, і буде потрібно ще багато часу, щоб все скласти заново.

Автор «Магічного прибирання» рекомендує, що перед тим, як приступити до наведення порядку, слід подумати про свій спосіб життя та зрозуміти, для чого це треба. Дивне твердження, так прибирання обов'язкова процедура, інакше можна загрузнути в бруді, пилу, речах. Причому тут спосіб життя, якщо це звичайні правила санітарії та гігієни?

Про метод Марі Кондо по магічному прибиранню

Ні, все-таки для автора цих рядків незрозумілі такі поради, щодо прибирання та організації вільного простору. А тим більше не можу розібратися, звідки такі захоплені відгуки про книгу, і про новий підхід до чистоти та порядку? Навіщо переосмислювати життєві цінності, коли треба просто підмести підлогу або протерти пил? Напевно, вони знають більше ніж я, раз їм так сильно допомогло «Магічне прибирання»!