Що робити з маленьким балконом

Що робити з маленьким балконом

Як створити затишну атмосферу на маленькій території балкону

Як створити затишну атмосферу на маленькій території балкону

Створення комфортного простору не завжди відбувається за рахунок збільшення загальної площі житлового приміщення. Приватний будинок, котедж чи дачу можна добудувати, а ось з квартирою в багатоповерхівці – це проблема. І навіть, якщо прибравши стіни  можна поєднати дві кімнати, то, як бути з балконами, особливо якщо вони маленькі? Відповідей на це питання досить багато, і всі вони цікаві своєю практичністю і функціональністю. Спробуємо розглянути основні з них.

Мінімалізм

Маленький балкон – мало простору, тому великим і громіздким речам тут не місце. Естетичний вигляд вони не додадуть, і практичність також під сумнівом. Тому легкі і зручні меблі, наприклад, садовий столик або крісло багато місця не займуть, в разі необхідності, можуть бути легко переміщені в інше місце. Лаундж-зона, міні-сад, будь-якій іншій авторський проект може бути реалізований на маленькому балконі, якщо дотримуватися мінімалізму в дизайні.

Стіни

Рослини не обов'язково розставляти по всьому периметру, особливо кучеряві. Ліани будуть непогано себе почувати і на стінах балкона, тим самим прикрашаючи його. Можна встановити пристібний стелаж і розставити на ньому горщики. Сміливо використовуйте для цього стелі, вмонтовані гаки та будь-які інші кріплення. У будь-якому випадку вийде стильно і затишно.

А ще є обмежувальні борти, на які затишно підвішуються кашпо з квітами.

А що робити із зовсім маленьким балконом

Якими принципами керувалися архітектори, коли робили міні-балкони, відомо тільки їм одним. Але вони існують і їх можна бачити в будь-якому місті. Його територія обмежена розміром стільця і ​​більше нічим. В цьому випадку треба створювати міні сад, з підвішеними рослинами, бажано ароматичними. Тоді завжди можна вийти на нього і отримати незабутні відчуття і «ковток» свіжого повітря. Міні-фруктові рослини також непоганий варіант створення комфортної обстановки.

Якщо балкон в північній частині будинку, то помірне світло створить рослинам сприятливу атмосферу.

Традиційні світлі тони

Не обійтися при облаштуванні балкона і традиційними способами візуального збільшення простору – освітлення. Пастельні тони допоможуть розширити територію і створять зовсім інші відчуття на балконі. Для посилення ефекту додайте легкі світлі меблі, килимки, пуфики і подушки.

Зберігання речей

Досить практично і функціонально коли на балконі є можливість використовувати меблі з внутрішніми порожнинами. Там завжди можна розмістити кілька речей або необхідний інструмент.

Освітлення

Освітлення балкона не завжди функціонально, і це правильне твердження. Але якщо у вечірній час в літній період захочеться посидіти на комфортному балконі, то освітлення буде необхідно. Великі, громіздкі люстри не підійдуть, а ось бра або вбудовані світильники будуть в самий раз.

Створивши освітлення в незвичайному стилі, можна на балконі провести романтичний вечір.

Балконний столик

Отримати повну насолоду від чаювання на балконі можна в тому випадку, якщо буде хоч найменший, мініатюрний столик. Щоб він не займав вільний простір, але завжди був під рукою, його можна прикріпити до балконного бордюру. А якщо зробити його складним, на рояльних петлях, то це буде грамотне дизайнерське рішення.

Зона комфорту і відпочинку

Використовуючи різнокольорові пуфики, сидіння, кашпо, бра, килимки і серветки, також можна створити романтичну обстановку. Навіть на балконі маленьких розмірів. Якщо у вас є творча уява і бажання помилуватися видами з висоти, то проблеми для вас це не складе. Тут ви відпочинете, помилуєтеся вечірніми краєвидами міста і отримаєте задоволення від виконаної дизайнерської роботи.