Скандинавський стиль в дизайні кухні

Скандинавський стиль в дизайні кухні

Який стиль прийнято вважати скандинавським? Тенденції сучасних стилів в дизайні пропонують нам всілякі варіанти, які практичні, функціональні, ергономічні, зі своєю візуальною привабливістю. Серед таких ідей, можна виділити скандинавський стиль, трохи холодний, але в той же час досить практичний.

Який стиль прийнято вважати скандинавським?

Тенденції сучасних стилів в дизайні пропонують нам всілякі варіанти, які практичні, функціональні, ергономічні, зі своєю візуальною привабливістю. Серед таких ідей, можна виділити скандинавський стиль, трохи холодний, але в той же час досить практичний.

Ми звикли в своїх порівняннях посилатися на скандинавський підхід у всьому, що торкається сфери людської діяльності - в економіці, побут, філософії, способі життя. Тому не дивно, що і скандинавський дизайн кухні, для багатьох дуже цікавий, і є прикладом для наслідування, натхненням для створення затишку та комфорту. Особливо в таких функціональних зонах, як кухня, вітальня або ванна.

Чим характеризується скандинавське напрямок в дизайні?

Перш за все, це колірна гамма, яка відразу кидається в очі і дозволяє оцінити обрану гаму. В основі лежать базові кольори від білих до чорних, зі всілякими відтінками, але в більшості - це блискучий глянець, такий же холодний і суворий, як і клімат на батьківщині вікінгів.

Весь вільний простір на кухні зайнято, наприклад, між мийкою і піччю, немає ні сантиметра вільного простору. Все задіяно для приготування їжі, тому має практичне призначення. На такій кухні ви не знайдете зайвих або випадкових речей, що не використовується кухонного начиння. Все функціонально, і в одному стилі. Знайти яскраву серветку або рушник, розфарбовану в інший колір, який не відповідає загальному стилю кухні, навряд - чи знайдеться. Все підібрано відповідно до загальної концепції, не виділяється і не суперечить.

Скандинавський стиль в дизайні кухні

Невеликі житлові приміщення навчили жителів скандинавських країн використовувати по максимуму і без того обмежені площі. Тому кухонний гарнітур, хоч і маленьких, зате компактний, що включає в себе всі необхідні елементи - мийку, шафи, тумби.

Скандинавський стиль в дизайні кухні

Всі необхідні кухонні атрибути, завжди знаходяться під рукою, і розташовані в доступному місці. Тому при приготуванні обіду або вечері, домогосподарка користується інструментами швидко і вміло, не витрачаючи часу на пошук терки або обробної дошки. Все під рукою, в поле зору і досяжності.

Скандинавський стиль в дизайні кухні

Маленькі кухні в скандинавських квартирах можна порівняти з аналогічними приміщеннями в наших малогабаритках та хрущовках. Великою кількістю вільної площі вони не відрізняються, а от коли створюється інтер'єр, то все практично і функціонально, в зоні досяжності то видимості.

Зовні вони схожі, за винятком того, що тони на наших кухнях, тепліші і м'які, ніж сувора колірна гамма скандинавського дизайну.