Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Друге життя декоративного каменю

Друге життя декоративного каменю

Назвати обробку вітальні декоративним каменем сучасним і інноваційним дизайном досить складно. Але ось те, що цей тренд повертається з 90-х, але вже в іншій якості, це можливо. Багато скептиків з недовірою ставляться до такої трансформації дизайнерських концепцій, проте їх песимізм абсолютно недоречний.

Нові, свіжі ідеї для своїх передпокоїв, ви можете побачити переглянувши підібраний нижче фоторяд з декоративним каменем. Тут відображена не лише декоративна складова, а й практичне призначення цього оздоблювального матеріалу. Та й переваги декоративного каменю перед іншими матеріалами можна оцінити, переглянувши фотопідбірку.

Переваги перед іншим декором

Головне достоїнство декоративного каменю полягає в тому, що його ціна відносно невисока, при монтажі складнощів не виникає, а візуальний ефект перевершує всі очікування. У порівнянні з натуральним каменем, вага якого значна, робота зі штучним – суцільна розвага.

Декоративний камінь:

  • легкий;
  • піддатливий;
  • міцний;
  • має структуру натурального каменю.

Провівши облицювання передпокою декоративним матеріалом, можна імітувати будь-який тип натурального каменю, при цьому схожість буде 100%.

Теплі фактури

Щоб передпокій після обробки каменем не здавався темним і похмурим, слід вибирати світлі тони. Натуральний камінь не завжди буває темним, тому декоративний теж має різні кольори і відтінки.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Декоративний камінь для маленького передпокою

Якщо передпокій малих розмірів, то немає необхідності обтяжувати його великими плитками декоративного каменю. Це не створить візуальної привабливості і простору. Для цих цілей краще використовувати невелички плитки, які в поєднанні з мозаїкою, створять унікальний дизайн. Збивання обсягів і фактур візуально розширять простір, згладять кордони і переходи.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Обхід складних геометричних місць

Кути і портали добре проходити за допомогою незначних за розмірами плиток декоративного каменю. Він поддатливий, його можна легко нарізати на потрібні за розмірами шматки. При монтажі складнощів не викликає, завдяки своїй легкій вазі.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Комбінації з іншими оздоблювальними матеріалами

Всі стіни з каменю, навіть з декоративного, це моветон. Тому не треба бути ретроградом і людиною з поганим смаком, а слід брати сучасні тренди в дизайні. Часто достатньо задекорувати нішу штучним каменем на одній стіні, щоб домогтися унікальності дизайну. В іншому випадку, якщо використовувати під обробку всю площину, то з передпокою можна створити справжню печеру.

Зайвий декор не потрібен

Кам'яне оздоблення, як натуральний, так і штучний матеріал, в силу своєї самодостатності, не любить зайвого декору. Картини або полички, які доречні і необхідні в інших дизайнах, тут зіграють протилежну, негативну роль.

Підсвічування

Декоративний або штучний камінь самодостатній, яскраво виражений матеріал, що не вимагає доповнень. Панно, портал або просто ділянку стіни досить підсвітити, щоб підкреслити його фактуру і рел’єф. Найголовніше, правильно встановити освітлювальні прилади, вибрати відповідний кут освітлення. Передпокій не саме світле приміщення в квартирі, тому локальне підсвічування тут не буде зайвим.

Освітлення для світлих стін

Світлий камінь краще підсвічувати знизу. В цьому випадку передпокій вийде великий і привабливий. Але це не підходить для темного каменю, який при потраплянні на нього світла, перетворить кімнату в похмуре приміщення.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Альтернативне висвітлення

Спрямоване світло – не єдиний спосіб освітлення, існує багато альтернативних варіантів. Можна використовувати внутрішню підсвітку, встановивши освітлювальні прилади в наявній ніші. Як варіант – перед монтажем декоративним каменем, встановити гіпсокартонну стінку з освітлювальними приладами.

Камінь, скло, метал

Це елементи старовинних дизайнерських прийомів, які широко застосовуються в наші дні. У передпокої домогтися такого ефекту можна в тому випадку, якщо на протилежній стіні встановити дзеркало. На основній стіні повинні бути присутні металеві ковані елементи. Таким чином, візуально буде створена оптична ілюзія, що збільшує простір і виділяє його окремі елементи, а також відображає практичні аспекти старовинних дизайнерських традицій.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Згладжування шорсткостей

Пом'якшити шорсткості кам'яної стіни можна застосувавши білу фарбу. Це змінить напрямок світла, уводячи його від фактури каменю.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Кам'яний сляб

Поєднання плит різних розмірів, довжини і глибини, дозволяє домогтися об'ємного відчуття – 3D-ефекту. Щоб виділити його або підкреслити, досить одного спрямованого світильника. Таким чином, об'ємна візуалізація стане головним надбанням передпокою.

Акцентування уваги на прожилках

При виділенні того чи іншого фрагмента декоративного або штучного каменю, можна висвітлити його окрему ділянку, прожилку, крапку і таке інше. Кожен камінь має досить багато своїх унікальних місць, на яке і повинно бути звернено локальне освітлення.

Поєднання каменю і дерева

Дерево, на відміну від каменя, теплий матеріал, але при їх спільному використанні, виходить унікальний симбіоз. Різниця фактур і малюнків доповнюють один одного, створюючи цілісну картинку авторського проекту.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Поєднання декоративного каменю та цегляної кладки

Щоб не обтяжувати передпокій, використовуючи для обробки цеглу і камінь, слід продумати систему освітлення.

Оздоблення дверей

Двері також можна обробити декоративним каменем, від чого вони набудуть зовсім інший зовнішній вигляд. Завдяки легкій вазі оздоблювального матеріалу, важкою вона не буде.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Використання різних порід каменю

Кожна порода каменю унікальна по свому, має власну фактуру і забарвлення. Це дозволяє застосовувати різні породи (імітацію) при обробці передпокою. Розумне поєднання – масивні слеби на стінах з дрібною галькою, і картини з каменю в якості декору.

Теплі тони

Сіра галька буде важко виглядати без застосування теплих поєднань кольорів. Тому підлога, а також меблі, повинні носити вигляд натурального дерева, тим самим пом'якшуючи однорідність декоративного каменю.

Вітальня із гальки

Щоб зробити оригінальний дизайн у вітальні, краще використовувати гальку в якості картин, візерунків або окремих малюнків. Починати слід з викладання малюнка на підлозі, а вже потім переносити його на стіни. Для надання білястості, краще поверх гальки пройтися сильно розведеною фарбою.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Як варіант – плитка у вигляді гальки, або сам камінь на сітці. Також цей камінь можна скласти уздовж стіни рівномірним шаром. Вийде щось на зразок стежки.

Підлога з декоративного каменю

Цільове призначення декоративного каменю – застосування на гладких поверхнях, стінах. Непогано такі комбінації будуть виглядати і на підлозі. Головне домогтися гармонії між облицьованими стінами і структурою підлоги.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Дзеркальні поверхні

Застосування дзеркальних поверхонь не тільки підкреслить красу структури каменю, але і візуально розширить простір передпокою. Такий прийом дозволить бачити камені у великій кількості, немов вони розмножуються природним способом.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Дверні отвори

У сучасному дизайні широко застосовується облицювання дверних прорізів декоративним каменем. Це пов'язано з вченням феншуй, яке визначає дверний проріз основним проходом для потоку енергії. Тому при роботі з каменем, це твердження взято за основу практичного дизайну.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Але в верхній частині рекомендується використовувати гіпсову плитку під камінь, що є самим практичним і зручним варіантом виконання. Така кам'яна брама має не тільки привабливий зовнішній вигляд, але і вирішує практичні завдання – зменшує вагу і навантаження на верхню частину дверного отвору.

Меблі зі штучного каменю

Ці меблі легки і зручні, можуть мати будь-які форми, конфігурації, розміри. Цим вони і відрізняються від меблів з натурального матеріалу, яким притаманні суворі геометричні форми. При виготовленні такої форми, важка ручна праця відсутня – необхідний розчин заливається в обрану форму і після технологічного процесу, стає столиком, стільцем, комодом, полицею і т.д.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Фарби-спреї

Якщо немає можливості облицювати стіни декоративним каменем, але мати кам'яні елементи дуже хочеться, можна скористатися спеціальними розчинами-спреями, що імітують блиск каменю. Це один з ефективних і недорогих способів додати елементам декору відповідний кам'яний вид. Статуетки, полиці, рамки – все стане немов кам'яним, при використанні спеціальних складів фарб.

Кам'яна зв'язка

Можна зібрати камені в одне намисто, підвісити їх в ніші і направити локальне освітлення в сторону такої композиції. Виходить досить оригінально і красиво.

Східний сад каменів

Застосувавши традиційний японський дизайн у вигляді саду каменів, можна додати дизайну вітальні східні нотки. Правильно згруповані камені різних розмірів будуть приносити спокій і умиротворення.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Килимок з мармуру

Самий бюджетний варіант – при вході в будинок зробити килимок з мармуру, з будь-якою композицією всередині. Для цього будуть потрібні залишки плитки, клей і фанерна підкладка. А далі справа за польотом думки і уявою.

Онікс

Самий унікальний камінь, який використовується при оздоблювальних роботах, це онікс. Він має цікаву фактуру, яскраво-виражені прожилки, завдяки чому при стикуванні, можна викладати химерні візерунки. До того-ж він має здатність пропускати світло, навіть при товщині стінки до 6 см.

Але не тільки для оздоблювальних робіт придатний цей камінь. Його досить часто використовують при виготовленні меблів, консолей або столиків. У такому вигляді він займе гідне місце у вашому передпокої.

Стильна вітальня: обробка декоративним каменем

Якщо з'єднати камінь з гладкою поверхнею і з яскраво-вираженою фактурою, то онікс стане прекрасним декором-вставкою для такої композиції.

Як бачите, мода і попит на декоративний і натуральний камінь нікуди не зникла, а дизайнерські розробки використовуються по повній програмі.