Створюємо дизайн вітальні за допомогою вагонки

Створюємо дизайн вітальні за допомогою вагонки

Вагонка - натуральний відділочний матеріал

Вагонка - натуральний відділочний матеріал

Якщо ви хочете створити авторський та унікальний дизайн своєї квартири або приватного будинку, то уважно придивіться до натурального відділочного матеріалу, вагонки. Вона не тільки додасть приміщенню індивідуальну особливість, але і наповнить кімнату атмосферою тепла та затишку.

Створюємо дизайн вітальні за допомогою вагонки

Це популярний відділочний матеріал, який застосовується як в квартирах великої площі, так і в приватному будівництві. В квартирі її можна використовувати у вітальні або їдальні, в приватному будинку в будь-якому з приміщень.

Технологічний процес виготовлення вагонки

Свою назву вагонка отримала ще в ті часи, коли був винайдений паровоз та створені вагони. Саме їх обшивка складалася з тонких дощечок, що було на той час практично та зручно. Сьогодні стандарти вагонки змінені, але вона як і раніше популярна та улюблена багатьма забудовниками.

Створюємо дизайн вітальні за допомогою вагонки

Матеріал, з якого виготовлена вагонка - це обрізна дошка, яка пройшла технологічний процес обробки і якісну сушку. Сушка може бути проведена природним способом або в сушильній камері, але обов'язково з дотриманням встановлених технологією параметрів.

Суха дошка доводиться до оптимального стану шляхом стругання, а потім вибирається чверть методом фальцювання або шпунтовки. Останній етап виготовлення вагонки - торцювання, тобто обрізання по стандартній довжині та обробка країв.

Вагонку виготовляють за такими параметрами:

  • товщина становить від 12 до 40 мм (євровагонка - 13,16, 19 мм);
  • ширина матеріалу - 76 - 200 мм (європейський варіант - 80, 100, 110, 120 мм);
  • довжина дошки - від 0,2 м до 6 м (евроразмера від 0,5 м до 6 м);
  • шип - 4-5 мм (євростандарти - 8-9 мм).

Який варіант вагонки вибрати, звичайний або до євростандартів, залежить від користувача, відповідно до його смаками, звичками, уподобаннями. Монтаж вагонки не викликає особливих складнощів, головне в цьому процесі, правильні, точні розміри.

Вибір вагонки за зовнішніми ознаками

Підбираючи за зовнішнім виглядом цей натуральний обробний варіант, слід звертати увагу на сучки, які притаманні кожному масиву дерева. Вони бувають «живі» і «мертві». Перші, це ті, які міцно тримаються в дошці. Другі, які можуть при монтажі вивалитися, створивши в цьому місці наскрізний отвір. Чим менше «мертвих» сучків, тим привабливіше буде зовнішній вибір матеріалу, і в кінцевому варіанті, буде створено унікальний авторський дизайн.

Створюємо дизайн вітальні за допомогою вагонки

Переваги вагонки

  1. Привабливий зовнішній вигляд.
  2. Можливість приховати недоліки і недоробки будівельників, комунікації, нерівності стін.
  3. Практичність і екологічність.
  4. Естетичність і доступність матеріалу.
  5. Тривалий період експлуатації, до 40 років.
  6. Можливість додаткової обробки лаком або іншими матеріалами.

При монтажі вагонки дизайн кімнати зміниться, стане ще краще і красивіше!