Вибір матраца для комфортного сну

Вибір матраца для комфортного сну

Сучасні виробники також випускають матраци з незалежним пружинним блоком.

Сучасні виробники також випускають матраци з незалежним пружинним блоком.

У цих пружин діаметр значно менше (близько 2 см), число витків більше, на квадратний метр число пружин може становити від 250 до 1000. Пружини між собою не пов'язані, кожна з них знаходиться в окремому полотняному  чехольчику. Кожна пружина реагує на тиск незалежно від інших, тому поверхня матраца повторює контури тіла сплячої людини.

Матрац з незалежними пружинами ідеально підходить для використання подружніми парами, так як він не прогинається ні на одну зі сторін. У нього відсутній так званий ефект хвилі, і сплячі на ньому люди не будуть турбувати один одного, перевертаючись з боку на бік. Дорогі моделі матраців можуть мати кілька зон пружності з різною кількістю пружин для більш зручного використання. Основним недоліком таких матраців вважається досить висока ціна, зростаюча пропорційно збільшенню числа пружин на квадратний метр.

Вибір матраца для комфортного сну

Безпружинні матраци мають менший попит, що пояснюється їх дорожнечею. Вони виготовляються з блоку одного матеріалу, або з декількох шарів різної по жорсткості і властивостями матеріалів. Найбільш поширеними матеріалами для них є натуральний і штучний латекс, кокосова койра (верхні волокна кокосового горіха), поролон, пінополіуретан, сухі морські водорості і кінський волос. Аналогічні матеріали можуть застосовуватися і для пружинних матраців. Є й інші види безпружинних ортопедичних матраців, наприклад, повітряні або водні, або надувні, але їх використовують набагато рідше.

Вибір матраца для комфортного сну

Найдешевший і простий безпружинний матрац – з кокосової койри, який відрізняються високою жорсткістю, тому їх вибирають ті, хто любить спати на жорсткій поверхні. Часто такі матраци рекомендують для новонароджених, так як вони натуральні і мають хорошу повітропроникність. Як правило, для дітей вибирають матраци з натуральної оббивкою, наприклад, з бавовни.

Вибір матраца для комфортного сну

Широко поширені недорогі матраци зі штучного латексу. Цей матеріал отримують з пінополіуретану, але він практично не поступається натуральному латексу, за винятком довговічності. Він м'який на дотик, витримує сильний тиск, добре провітрюється. Натуральний латекс коштує дорожче і, до речі, має ледь вловимий запах гуми, тому часто віддають перевагу штучному.

Поролон вважається універсальним матеріалом, він застосовується для дешевих і дорогих матраців. Поролон відрізняється складом, щільністю, товщиною і якістю.

Існують також двосторонні матраци, так звані моделі «зима-літо». Їх конструкція враховує різницю температур використання. Сторона із додаванням бавовняної вати призначена для літа, а інша, більш тепла, зроблена з овечої вовни і призначена для зими. До таких матраців часто докладають сезонні чохли – з бавовняної і вовняної сторонами. Вартість цих матраців, як правило, на 5-10% вище в порівнянні зі звичайними безпружинними.

Для людей із захворюваннями хребта і спини розроблені спеціальні моделі ортопедичних матраців. Літнім людям можна рекомендувати м'які матраци з таким наповнювачем, як меморіформ, який володіє протипролежневим  ефектом. Це в'язкий і м'який матеріал під тиском тіла і його тепла здатний приймати його форму. Коли сплячий чоловік уві сні змінює своє положення, меморіформ знову підлаштовується під нього, повторюючи контури тіла. Він не робить на тіло відповідного тиску і дає відчуття невагомості.

У виборі матраца головне, щоб він був максимально зручним для вас. Це поняття багато в чому суб'єктивно, тому при виборі слід в першу чергу орієнтуватися на свої власні відчуття, а не на загальні рекомендації. Тільки в цьому випадку ви залишитеся задоволені покупкою.