Який паркан потрібен в приватному секторі

Який паркан потрібен в приватному секторі

Як підібрати якісні матеріали для забору приватного будинку, дачі, котеджу

Як підібрати якісні матеріали для забору приватного будинку, дачі, котеджу

Територія двору повинна бути огороджена. Це пов'язано не з тим, що перехожі можуть заглядати у двір, а з тим, щоб не провокувати зловмисників на вчинення злочинних дій. Хоча відкритий простір завжди розширює територію, та якщо двір підтримується в належному стані, то є що показати сусідам.

У власників приватних будинків, дач або котеджів, завжди виникає питання, який матеріал використовувати при будівництві забору. Сьогодні цей сегмент ринку досить насичений, можна вибрати будь-який матеріал або замовити різні конструкції, тільки б на це вистачило сімейного бюджету.

Який паркан потрібен в приватному секторі

Матеріали для заборів

При виборі матеріалів і створенні проекту забору, слід враховувати безліч факторів, що впливають на функціональність і практичність огорожі. У деяких випадках, паркан зводити немає ніякої необхідності, досить тільки висадити «зелену огорожу». Це красиво, практично, оригінально, екологічно, і в великому тренді у любителів зелених насаджень.

Але якщо немає можливості використовувати кущі або рослини, то можна застосувати:

  • цегляну кладку;
  • огорожу з натурального каменю;
  • дерево;
  • вініл;
  • профнастил;
  • шифер;
  • полімер;
  • бетон.

У кожного з них свої індивідуальні властивості, одні мають привабливий зовнішній вигляд, інші міцні і надійні, треті просто позначають межі ділянки. Та й вартість матеріалів істотно різниця, тому не для кожного сімейного бюджету, цегляна кладка або паркан з буту бувають доступні.

Який паркан потрібен в приватному секторі

На чому ґрунтується вибір матеріалів

Також на встановлення паркану впливає його призначення. Так, наприклад, для позначення меж або короткострокового огорожі, оптимальним варіантом буде паркан із шиферу або профільованого листа. Вони легкі при установці, не боятися атмосферних опадів, а в подальшому можуть використовуватися в приватному будівництві.

Для захисту від проникнення зловмисників, підходять єврозабори з якісного бетону, цегляні або кам'яні. Також багато власників земельних ділянок використовують комбіновані огорожі, наприклад, натуральний камінь і терасну дошку, виготовлену з полімерів. А можна відразу встановити вініловий паркан, що зовні нагадує дерев'яні дошки.

Який паркан потрібен в приватному секторі

Якщо дозволяють фінансові можливості, то при установці паркану можна використовувати декоративні елементи, наприклад, художню ковку в поєднанні з прозорим оргсклом або полікарбонатом. Такі паркани мають привабливий зовнішній вигляд, авторський дизайн і надійну міцність.

Термін експлуатації зборів також може бути різним, залежно від обраного матеріалу і міцності фундаменту. Для цегляної, бетонної і кам'яної кладки, фундамент просто необхідний, і при його наявності паркан прослужить досить довго. Для інших матеріалів це не обов'язкова вимога, якщо не передбачені кам'яні/цегляні прольоти.